JAK SE HRAJE POKEMON

15. září 2010 v 14:34 |  pokemon
JAK HRÁT
Pokémon sběratelská karetní hra, je hra společenská, a tudíž jsou ke hře potřeba dva hráči. Takže vyber svého nejlepšího kamaráda, či někoho z rodiny a učiň z něho alespoň na chvíli taky trenéra Pokémonu a společně si pojďme objasnit jak se taková karetní hra Pokémon vlastně hraje.
blaziken
Jak víš, trenéři v pokémonním světě mezi sebou svedli mnoho přátelských duelů. I zde tedy svedeš jeden z takovýchto tréninkových duelů mezi tebou a tvým kamarádem. Tvým cílem bude stejně jako v seriálu, za použití útoků a schopností svých Pokémonů vyřadit ze hry ty kamarádovi. Hra má ovšem mnoho zákoutí a je na čase poodhalit alespoň některé základní mechanismy.

pokemon_rozehrana
Každý z vás má tedy na stole připraven 60-ti kartový balíček složený z Pokémonů, Energií a případně i trenérských karet. Ke hře je pak potřeba ještě žetonů, které budou určovat sílu tvých útoků.
balicek
Teď je třeba si připravit počáteční scénář. Každý z vás si nalíže na ruku 7 karet a vybere jednoho základního Pokémona, který ho bude reprezentovat v útoku. Ostatní Pokémony můžete připravit k boji na lavičku za svého útočícího Pokémona. Pokud žádného základního nemáš, vezmi si nových 7 karet a kamarád si může líznout o kartu navíc. Vedle svého balíčku nyní rozlož 6 odměn, které si budeš brát vždy, když vyřadíš jednoho kamarádova Pokémona. Vše připraveno, duel může začít!
energyHoď si mincí a nebo si s kamarádem střihni, aby bylo jasné kdo začne.
Začíná tvoje kolo a ty si lížeš kartu. Během svého kola můžeš kdykoli přiřadit pouze 1 energetickou kartu k jednomu Pokémonovi, libovolně vyvíjet své Pokémony a hrát jakýkoli počet trenérských karet.

Tvé kolo končí útokem a je pouze na tobě který z útoku Pokémona využiješ. Ovšem musí mít u sebe přiřazeno tolik energií, kolik útok vyžaduje. Vpravo od názvu útoku pak vidíš sílu svého útoku. Položíš na Pokémona kamaráda tolik žetonů, kolik odpovídá síle tvého útoku a pokud je stejný nebo vyšší jako jeho výdrž je vyřazen, tvůj kamarád musí zvolit nového a ty si bereš kartu odměny. Pak začíná kolo tvého kamaráda, které má stejný průběh jako to tvoje.
electabuzz
Hru vyhráváš v případě, když vyřadíš ze hry tolik Pokémonů, kolik máš odměn, nebo pokud kamarádovi dojdou karty v herním balíčku, či když už nemůže zvolit žádného Pokémona, který by ho zastupoval.
pokemon_utok
Jak vidíš není to teď nic složitého, a tak se můžete hned pustit do hraní. Hra je ovšem velmi bohatá a dokáže mnohé co nabídnout, a tak až s kamarádem zvládnete základy, začněte využívat dalších prvků, jako texty pod útoky, schopnosti Pokémonů, slabosti a odolnosti, či cenu střídání s Pokémonem na lavičce a zjistěte si o této fascinující hře více. Hodně štěstí!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hry-online-zdarma-superhry hry-online-zdarma-superhry | Web | 2. července 2011 v 0:46 | Reagovat

Chceš vyhrát Minibike, R/C model Ferrari, originální hru COD:Black Ops nebo MP4 přehrávač ? Koukni se na http://raketka.cz/soutez-c.-1 a zůčastni se letní soutěže raketka.cz

2 Fubuki Fubuki | Web | 9. července 2011 v 14:28 | Reagovat

Ahoj, máš-li chuť zažít jaké to je být trenérem či koordinátorem, zaregistruj se na mých stránkách!
pokemon2011.blog.cz     čekám jenom na TEBE!! =D
P.S. Omlouvám se za reklamu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama